Pokój dzienny jak galeria sztuki

lip - 05 2018 | By

pokój dzienny jak galeria sztukiKażdy humanista, jaki lubi sztukę, powinien się takową otaczać każdego dnia. Mówię w tym miejscu rzecz jasna o naszych mieszkaniach. Nie musimy przecież zawsze podążać za najświeższymi nurtami, a sformować u siebie przestrzeń, w której poczujemy się doskonale, która będzie nas zachęcać do działań. Jak to zrobić?


Rzecz jasna z początku pożądane jest określić sobie priorytety jak również zastanowić nad całościowym stylem domu. Jeśli lubimy innowacyjność i małą ilość mebli, nie zagracajmy sobie pomieszczenia na siłę. Pożądane byłoby pomyśleć o kolorze ścian. Być może to sprawa mało ważna, jako że większość z nich zakryją obrazy (o tym w dalszej części tekstu), lecz może być też i tak, iż to od tegoż elementu zależeć będzie, czy w danym apartamencie poczujemy się odpowiednio. Pomyślmy zatem, czy preferujemy zwykłe, ciepłe kolory, czy raczej właśnie cokolwiek bardziej współczesnego jak biel czy też odcienie szarości. Interesującą opcją jest też tzw. beton GRC, opcjonalnie GFRC, przeczytaj więcej na ten temat. Pasuje właściwie do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy mówimy o salonie czy też łazience. Dodaje pokojom swoistego, loftowego charakteru – klik, a także idealnie sprawdzi się również jako trzon galerii sztuki w mieszkaniu. Beton architektoniczny jest rzecz jasna nierzadko stosowany w okolicznościach, gdy chcemy sprawić sobie mieszkanie w industrialnym stylu.

pokój pełen sztukiJak już zdecydujemy się na styl wystroju i kolor ścian, jesteśmy w stanie przejść do tego, co najważniejsze – innymi słowy akcesoriów. Może się wydawać, iż w rezydencji umysłu humanistycznego bazą są książki. W danym pokoju możemy umieścić biblioteczkę czy też regał, na którym cała nasza kolekcja lektur będzie się świetnie prezentować. To wszakże niejedyne wyjście. Lektury możemy umieścić na półkach wiszących na ścianie. I w tym przypadku pożądane jest zrobić rozeznanie w internecie, jakie posiadamy możliwości. Wszelkiego rodzaju półki mogą mieć nie tylko rozliczne wymiary, ale też kształty i zastosowania. Autentycznie można odkryć sporo „fancy” rozwiązań. Następna sprawa to rzecz jasna obrazy. Jeśli chcemy, by nasz salon był niewielką galerią sztuki, musi być ich przynajmniej kilka. Będą się swoją drogą świetnie prezentować na tle zasygnalizowanego przedtem betonu architektonicznego. Obrazy warto rozwieszać mądrze. Musi ich być wiele, niemniej jednak też nie przesadzajmy. Nie chcemy ostatecznie czuć się przytłoczeni przez sztukę.

Wskazane jest porządnie przeanalizować kwestię złączenia mebli i odcieni. Beton architektoniczny pasuje nieomal do wszystkiego. Warto go połączyć z cegłą, drewnem bądź różnymi kolorami. Jeśli idzie natomiast o umeblowanie, to w tym miejscu również limituje nas wyłącznie fantazja. Wbrew pozorom całkiem nieźle może się prezentować zestawienie odnowionych staroci z nowoczesnymi meblami. Tego typu śmiały ruch powinno się jednak odpowiednio przemyśleć. Upewnijmy się, iż gust nie zwodzi nas na manowce.

salon pełen obrazów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *