Nowe możliwości prowadzenia spektakli teatralnych

lip - 28 2021 | By

W obecnych czasach ciężko załapać się na spektakl, lub wyjście do teatru lalek. Wszystkie tego typu instytucje są obarczone obostrzeniami i wprowadzają na salę ograniczoną liczbę ludzi. Właśnie dzięki temu w miejscach takich jak hotel w Gdańsku zaczęto prowadzić wydarzenia kulturowe.

To właśnie przez takie rozwiązania wszelkie sztuki mogą być grane w większej ilości odsłon. Dodatkowe pomieszczenie daje możliwość wprowadzenia praktycznie dwukrotnej liczby obserwatorów i słuchaczy. Fakt, że każdą salę trzeba dokładnie zdezynfekować i wywietrzyć po każdym spektaklu nie wpłynął zachęcająco na przedstawicieli budynków kulturowych. Dlatego zarządcy hoteli i podobnych sal obsługujących konferencje i imprezy okolicznościowe zaproponowali organizowanie tego typu atrakcji w swoich budynkach. Pionierem tego typu rozwiązań był hotel w Gdańsku na Śródmieściu w możliwie szybkim czasie zaaranżował swoje wolne powierzchnie.

Może Cię zainteresuje – https://www.qubushotel.com/pl/przyjecia-i-imprezy-okolicznosciowe-kielce/wesela

Takie rozwiązanie niesie za sobą dużo plusów. Scenografia ma duże pole do popisu ponieważ mogą rozplanować cały spektakl od samego początku i dostosować pomieszczenie do potrzeb przedstawienia. Scena nie musi być ustawiona w jednym konkretnym miejscu, ponieważ jest najczęściej zamontowana na kołach i łatwo jest ją przemieszczać. Dodatkowo w takich miejscach brak jest krzeseł montowanych do podłoża, są to najczęściej proste rozkładane siedzenia które po wydarzeniu kulturowym można złożyć i postawić pod ścianą. Jeżeli chodzi o nagłośnienie to większość sal ma już zamontowane głośniki, weźmy dla przykładu jakikolwiek gdańsk hotel. Najczęstszym rozwiązaniem w tego typu budynkach są dodatkowo dostawiane kolumny nagłaśniające, ale część z nich ma wbudowane głośniki w podłogę, ściany lub w suficie. To kolejny atut dla tego typu pomieszczeń, ponieważ realizatorzy dźwięku mają pole do popisu.

Tym sposobem każdy człowiek który pragnie zaczerpnąć choć trochę sztuki, może to zrealizować bez najmniejszych przeszkód ponieważ ilość granych spektakli ciągle się powiększa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *