Młodzi rodzice a wydarzenia kulturalne

lut - 08 2022 | By

Mimo idących do przodu czasów do tej pory przeważa mniemanie, iż w jadłodajniach czy na wystawach sztuki nie ma miejsca dla niemowlaka. Mnóstwo świeżo upieczonych rodziców, w pierwszym okresie życia noworodka, zamyka się w mieszkaniach. Wiadomo, iż nie zaniesiemy dziecka na tłumny koncert pod gołym niebem. Jednak czemu zupełnie wyrzekać się kontaktu ze społeczeństwem, a także sztuką? Tym więcej, iż może to korzystnie wpłynąć na charakter malucha. Dokąd mamy możliwość udać się z dzieckiem? Jak się do tego przygotować?

Głównym miejscem, jakie przybywa na myśl są lokale gastronomiczne. I w rzeczy samej w tym momencie wydają się być w największym stopniu zwrócone na rodziców z dziećmi. W dużej ilości są choćby kąciki do karmienia. Karmienie malucha mlekiem przy stole w tym momencie nikogo nie zadziwia, ergo podjęcie decyzji wizyty w restauracji to nie problem. Wystarczy zanim się wybierzemy puścić w ruch laktator podwójny, a nagromadzony za jego pomocą pokarm przelać do butelki. Dostępne na rynku podgrzewacze do butelek zapewnią maluchowi ciepłe mleko. Tym sposobem cała familia zje obiad w przyjemnym lokalu.

Wyszukaj tutaj najlepsze podgrzewacze do butelek: https://apteczka24.pl/podgrzewacze-do-butelek,c561.html.

Raz po raz więcej rodzin z maluchami dostrzega się również w muzeach czy na niewielkich koncertach. Obcowanie ze sztuką ma dobry wpływ na samopoczucie rodzica, ale też wartościowo oddziałuje na dziecko. Jak spostrzegli specjaliści – obcowanie z różnorodnymi bodźcami poprawia jego rozwój. Do wizyty w placówce kulturalnej w szczególności winna przygotować się matka. Aktualnie nie jest to kłopotliwe. Pas ciążowy i wkładki laktacyjne zapewnią komfort nawet w przypadku dłuższego oglądania. Wypada zanotować, iż nie wszędzie pomieści się wózek. Wynika wtenczas kwestia dźwigania i nie ma znaczenia jaka jest waga niemowlęcia. Dla niemowląt i noworodków to wręcz super, iż pozostają w ramionach, jednakowoż rodzicom zapewni wygodę np. nosidełko.

Specjalną okolicznością, której wyrzekają się początkujący rodzice są śluby. Dlatego, że cała noc, hałaśliwie, tłoczno, pociecha nie da potańczyć. Nic bardziej mylnego. Prawie każda restauracja organizująca wesele jest nastawiona na najmniejszego gościa. Organizowane są dodatkowe miejsca, a nawet krzesełka przy stole. Jeśli rodzic boi się, iż noworodkowi będzie przeszkadzał harmider można przynieść ze sobą zatyczki do uszu dla dzieci. A karmienie to już totalnie bezproblemowa kwestia (choćby za sprawą smoczka calma medela: https://apteczka24.pl/wyjatkowy-smoczek-razem-z-butelka-do-karmienia-dzieci-medela-calma,id13941.html).

Kontakt z kulturą i ludźmi to coś, co jest ważne dla każdego. Nie warto zatrzymywać się w domu tylko dlatego, iż pociecha jest mała. Teraz jest tyle okazji, iż bezproblemowo znajdzie się taka, jaka zapewni wyjście bez większego problemu. Nie odmawiaj swojej familii wspólnej rozrywki.

2 thoughts on “Młodzi rodzice a wydarzenia kulturalne

  1. Tatuś pisze:

    Super wpis. Bardzo lubimy z Żoną spędzać czas poza domem. Obawialiśmy się, że po narodzinach naszego Synka będzie to niemożliwe. Na pewno skorzystamy z Państwa rad 🙂

  2. Paulina00 pisze:

    Nie spodziewałam się takiej tematyki na portalu o kulturze, ale popieram. Jestem mamą i wiem jak często spotyka nas krytyka ze strony innych, gdy chcemy z dzieckiem wejść do muzeum czy restauracji. Oby więcej ludzi miało tak rozsądne podejście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *