Moda na seriale – czy umiera sztuka wyższa?

wrz - 27 2021 | By

Zauważalny jest taki trend, że niewiele osób przychodzi na przedstawienia teatralne, zostały one zaniechane na rzecz tv i ogólnodostępnych seriali. Czy zatem poprzez takowe trendy nasze dziedzictwo kulturowe odejdzie w zapomnienie? Co robić, by młode pokolenie odwiedzało teatr?

Jeżeli nasz potomek mało interesuje się kulturą, możemy na starcie pogadać z nim o jego najlepszych bajkach i serialach. Podczas gdy już dużo będziemy wiedzieć, możemy zaproponować mu pójście na spektakl o podobnej myśli przewodniej, jaka go zaciekawi. Zwróć uwagę, że w poniektórych miejscach związanych z wydarzeniami kulturalnymi niebawem na nowo będą obowiązywać testy igg, oraz testy igm na koronawirus. W związku z tym sprawdź, czy aby szybki test na koronawirusa nie jest wymagany w Twym teatrze. Testy na przeciwciała IgG/IgM pozwolą sprawdzić liczbę przeciwciał po przebyciu choroby lub szczepieniu.

Pamiętaj także o tym, że w placówkach kulturalnych, niektóre miejsca mieszczą się wybitnie w dużej odległości od centrum sceny, dlatego jeszcze przed przedstawieniem – o ile męczy Cię kwestia ze wzrokiem – warto zahaczyć o salon optyczny, w którym załatwisz wizytę u optyka.

Przy tej możności wskazane jest również zabrać swoją pociechę na bezpłatne badanie wzroku u dziecka. Jeśli w toku sprawdzania wzroku może się okazać, że masz zmętnienie soczewki, to możesz przemyśleć jej likwidację, problem rozwikła operacja zaćmy. Po dokładnym badaniu wzroku możecie swobodnie nabyć bilety na wymarzony występ.

Po zakończonym spektaklu pamiętaj, żeby podpytać twojego dziecka, jak mocne odczucie zrobiła na nim ta postać sztuki. Jeśli będzie miał swoje własne przemyślenia, obowiązkowo porozmawiajcie o tym. Za pomocą tego typu sytuacji edukacja dziecka zacznie się znacznie wcześniej niżeli u jego rówieśników, poprzez to jego ambicje w kwestii przyszłej pracy będą bardziej wygórowane. Jego ścieżka kariery może pójść w stronę medyczną i np. pozostanie wybitnym optykiem we Wrocławiu, lub specjalistą w leczeniu zaćmy. Wiedz, że im więcej sztuki dotknie młody mózg malucha, tym w wyższym stopniu ciekawym świata człowiekiem stanie się w następnych latach.

Przyjrzyj się tym skromnym radom, możesz zatroszczyć się o zdrowe wychowanie własnego małego człowieka. Zadbasz w ten sposób o jego, ale także swój rozrost, za pomocą czego będziecie mieli możliwość wejść do inteligenckiej czołówki.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *