Motyw macierzyństwa w kinematografii

cze - 02 2022 | By

Macierzyństwo to nierozerwalny element społecznego życia. Nie dziwne więc, że jest często wykorzystywany jako motyw w powieściach oraz kinie. Interesujące jest jednak to, że przez dekady był on ukazywany wyłącznie od strony zdrowej kobiety. Nie poruszano zwykle przedmiotu niepłodności. W pewnej mierze znaczenie miało ogólnie aprobowane uznawanie tego, jako temat krępujący.

Jak to prezentuje się w dzisiejszych czasach? Ile prawdy filmy przekazują na temat ciąży oraz problemów z nią związanych? W rozmaitych filmach poczęcie dziecka przedstawiane jest jako z reguły nieprzysparzająca problemów kwestia, czy to oczekiwane czy niechciane. Wszelki kraj, jaki kręci filmy ujmuje to w niezwykle zbliżony sposób, nie inaczej kraj nad Wisłą. Przede wszystkim w Warszawie ginekolog ukazywany jest jako bardzo intratna dziedzina, mimo iż nowoczesne niewiasty przedstawia się jako osoby sukcesu. Prawie każda chce stać się mamą i w większości przypadków jej się udaje. A później to oczywiście – comiesięczne badania, pierwsze echo serca, okrągły brzuszek oraz szczęśliwe rozwiązanie. Można powiedzieć Polska nie wymrze.

Są jednakże też takie pozycje, jakie do tej kwestii podchodzą bardziej realnie. Nie oszukują kobiet, że wystarczy chcieć, aby móc. Scenarzyści, jacy nie unikają problemów niewygodnych, obrazują to co wykazane jest chociażby w wynikach statystycznych – że aż tak dużo dzieci nie przybywa. Co więcej – pokazują co może być tego powodem, oprócz światopoglądu. Bez pardonu kierują główne postacie na badanie płodności, pokazują ich koszmar połączony z diagnozą oraz wysiłki jakie wdrażają. Takimi produkcjami może podzielić się także Warszawa, w której niejedna klinika leczenia niepłodności użyczała swoich gabinetów.

Zobacz też: Centrum medyczne w Warszawie

Prawdziwość takowych produkcji zawiera się też w zobrazowaniu sposobów, które obiera się w leczeniu niepłodności. Główne, jakie są zalecane to medykamenty oraz in vitro. Istnieją też inne, jakie można poznać z filmów. Stąd dowiadujemy się o metodach, jakie wykorzystują leczenie eksperymentalne lub laser monalisa touch, także na terenie Warszawy.

Filmy to abstrakcja, pomimo to określone problemy nie powinny być w nich fałszowane. Najbardziej cenne i zapadające w pamięć są takie, jakie poruszają zagadnienia wpływające na ludzi powszechnie. nawet gdy są kłopotliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *