Obrazy filmowe i powieści o survivalu

wrz - 30 2020 | By

Realizacje filmowe oraz publikacje o tematyce przetrwania mają wiernych miłośników. Szczególnie produkcje długometrażowe pokazywane na dużym ekranie oraz w telewizji na żądanie, potrafią przyciągać szerokie grono użytkowników, przynosząc gigantyczne zyski producentom. Co sezon udostępnianych jest minimum kilka ciekawych pozycji, gdzie główni aktorzy walczą o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie, czy też w wyniku katastrofy, są zdani na siebie na nieznanym oraz pobawionym ludzi terytorium. Pomimo iż opowieści te, choć nieraz zainspirowane zostały autentycznymi zdarzeniami, posiadają ogromną dozę fikcyjności, mogą być swoistą lekcją przeżycia.

Fanom survivalu, oprócz filmowych obrazów długometrażowych, warto zaproponować też seriale, czy inne produkcje posiadające znamiona poradnika. Ich bohaterami są przeważnie zahartowani preppersi, obieżyświatowie lub dawni komandosi, których wiedza jest głównie oparta na doświadczeniu. Przez to mogą być uznane za rzetelne źródło pomysłów na przeżycie przy użyciu konkretnej liczby rzeczy. Często pokazują także, w co warto się zaopatrzyć, radzą na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są najlepsze. Co więcej, w poszczególnych produkcjach można zobaczyć funkcjonowanie popularnych sprzętów, takich jak tickless i bio insektal, których zadaniem jest odstraszać owady, a także dowiedzieć się, jak cenne może być światło chemiczne w chwili, kiedy nie ma kolejnego jego źródła. Z reguły informacje demonstrowane w tego rodzaju seriach o przetrwaniu są niezwykle wartościowe, przez co dobrze jest na nich polegać.

Nie trzeba być survivalowcem, czy przygotowywać się na niebezpieczną podróż, aby oglądać obrazy filmowe oraz pochłaniać książki na temat przetrwania w niesprzyjających warunkach. Porady w nich prezentowane mogą przydać się nie tylko w momencie katastrofalnych zdarzeń, ale też w codziennym życiu. Dzięki nim łatwiej będzie chociażby zaaranżować i zapakować się na wycieczkę do lasu, a następnie zorientować się w okolicy. Równie przydatne mogą być opinie pomocne w podjęciu decyzji, które ponczo przeciwdeszczowe najlepiej zniesie niesprzyjające okoliczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *