Pies, który jeździ koleją

mar - 16 2024 | By

Okres urlopowy to trudny czas dla posiadaczy zwierząt. Należy im bowiem zagwarantować opiekę na czas wyjazdu. Jest niemniej dodatkowa opcja. Pupila można zabrać ze sobą. Także turyści przemieszczający się pociągiem mogą bez przeszkód odbyć wyprawę z pupilem.

Komfort i poczucie bezpieczeństwa czworonoga

Przed wyborem opcji „wyszukaj połączenie PKP” i zabukowaniem hotelu, warto skrupulatnie rozważyć wszystkie aspekty wyjazdu z pupilem. Na początek zwierzę musi być chociaż trochę nauczone podróżowania środkami transportu. Istotne jest również, by pupil wiedział jak reagować na podstawowe komendy oraz zachowywał się właściwie w miejscach publicznych. Trzeba także zadbać o właściwe przybory na czas podróży. Niewątpliwie przyda się podróżne legowisko i naczynko dające możliwość na zaspokojenie pragnienia. Jeżeli wiesz, iż Twój zwierzak bez problemu wytrzyma podróż, swobodnie możesz zabukować bilety na pociąg.

Zasady przewożenia zwierząt koleją

Podróżowanie z czworonogiem nie przysparza obecnie problemu. Przewozy regionalne na Dolnym Śląsku oraz w innych częściach Polski oferują taką sposobność. Należy jednak zawczasu sprawdzić regulamin przewożenia zwierząt u wybranego przewoźnika. Sprawdzając rozkład jazdy PKP, należy więc poznać przewoźnika, a następnie zapoznać się z jego regulaminem. Niemal w każdym wypadku oczekuje się posiadania ze sobą dokumentu dowodzącego, iż czworonóg posiada wszelkie konieczne badania.

W przypadku niewielkich piesków, przewożonych w zamykanym koszu, ich transport nic nie kosztuje. Bilet należy zakupić dla dużego pupila, podróżującego swobodnie. Pupil nie może jednak pod żadnym pozorem jechać na miejscu siedzącym dla ludzi. Przeważnie oczekuje się również, by pies przebywał w obroży ze smyczą i posiadał zabezpieczony pysk. Aktualnie można kupić bilety kolejowe online także dla psa, co okazuje się bardzo komfortowym rozwiązaniem.

Podróż z czworonogiem koleją może okazać się idealnym rozwiązaniem. Trzeba tylko wcześniej zaznajomić się z regulaminem określonego przewoźnika i stosownie wyszykować pupila do jazdy kolejami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *