Seriale o lekarzach specjalistach. Który z nich powinieneś zobaczyć, a które można opuścić? Te pozycje polecamy!

cze - 15 2022 | By

Pewnie wszyscy zgodzimy się z tym, że seriale o lekarzach oraz interesujących zdarzeniach medycznych mogą niezwykle budować napięcie oraz zaintrygować oglądającego tak bardzo, że cały serial musi wręcz obejrzeć w jeden dzień!

Takie produkcje są fascynujące również z tego względu, iż za ich pomocą mamy możliwość z bliska zobaczyć a przede wszystkim docenić szczególnie niełatwą oraz wymagającą pracę specjalistów medycyny, takich jak neurolog, onkolog, urolog, bądź kardiolog. Bywa, że wiele spraw związanych z konkretnymi specjalizacjami medycyny wprawia nas w zdumienie w trakcie śledzenia przygód wraz z głównymi bohaterami serialu.

By nieco bardziej zagłębić się w świat lekarzy, przygotowaliśmy kilka pozycji, które z całą pewnością każdy z nas powinien obejrzeć. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż na samym szczycie naszego rankingu znalazł się mistrz „Dr House” – to niezwykle ciekawa produkcja opowiadająca o grupie lekarzy, której przewodniczy wybitny Gregory House. Lekarz z powodzeniem ratuje życie oraz zdrowie swoich pacjentów a także dzięki swojej niesamowitej wiedzy rozpoznaje nawet najtrudniejsze i rzadkie choroby. Zagłębiając się w produkcję można odnieść wrażenie, iż w jednej osobie przebywają wszyscy lekarze – neurolog, onkolog, urolog, bądź kardiolog.

Poradnia onkologiczna i przyjmujący tam onkolodzy na co dzień wspierają swoich pacjentów, warto doceniać pracę onkologa. Serialowi często korzystają z konsultacji prawdziwych medyków.

Pozostając w tematyce godnych zaufania medyków, nie można zapomnieć o serialu, który podbił serca widzów z całego świata, mianowicie – „The good doctor”. W przypadku tej projekcji poznajemy nie tylko modele działania na oddziale chirurgii, ale także wraz z główną postacią przeżywamy jego wzloty i upadki powodowane chorobą autystyczną.

badania laboratoryjneKońcową już produkcją w proponowanym przez nas rankingu jest projekcja pt. „New Amsterdam” emitowana na serwisie Netflix. W każdym kolejnym epizodzie tego właśnie serialu wraz z lekarzami specjalistami poznajemy coraz to bardziej intrygujące przypadki medyczne, jak również mamy możliwość poznać schemat, w oparciu o który działają każdego typu poradnie szpitalne, zwłaszcza takie jak poradnia neurologiczna czy też poradnia onkologiczna, które w realnym życiu niezwykle często są postrachem wśród pacjentów.

Filmy o medykach często zadziwiają, ale czasem mogą również przestraszyć. Bywają także nietuzinkowym źródłem ciekawostek, co czyni je dodatkowo fascynującymi. Pomimo iż to fikcja, nie odbiegają nazbyt od realizmu. Za ich pomocą każdy z nas może poznać mozół pracy medyków.

2 thoughts on “Seriale o lekarzach specjalistach. Który z nich powinieneś zobaczyć, a które można opuścić? Te pozycje polecamy!

  1. Serialoman pisze:

    Widziałem wszystkie i są naprawdę dobre. Ale zostanę wiernym fanem Ostrego dyżuru 😉

  2. Sebastian pisze:

    I nieśmiertelni „Chirurdzy”. Jakby nie było to te dwa seriale rozpoczęły całą falę późniejszych produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *