Sztuka kulinarna. Tworzenie potraw to nie tylko codzienny obowiązek. Cieszmy się tą czynnością i twórzmy prawdziwe dzieła sztuki!

wrz - 18 2017 | By

sztuka gotowaniaKucharzenie, jest to praca jaka wcale nie powinna się nam kojarzyć negatywnie. Naturalnie nie każdy ma smykałkę oraz czuje się w fartuchu niczym rybka w wodzie, jednak każdy powinien chociaż spróbować własnych potencjałów w pichceniu.

Najkorzystniej jest zaczynać od zwykłych potraw, by się zbytnio szybko nie zniechęcić. Powinniśmy pamiętać też o tym, iż gotowanie to ogólnie sztuka – dania jesteśmy w stanie zaprezentować tak, że każdy będzie nasycony już samym ich widokiem. I nie musimy być wirtuozem w kuchni, nawet najłatwiejsze dania mogą być fajnie podane. Wystarczy jedynie odrobina wyczucia bądź podpowiedzi z sieci. Nawet pomidorowa nabierze całkowicie innego wyglądu gdy posypiemy ją pietruszką.

Zdolność ładnego podania potraw na talerzu, wykorzystywana jest głównie w restauracjach, które dodają fotografie na swej stronie. Niewątpliwie łatwiej jest nam podjąć decyzję na zamówienie czegoś, co możemy zobaczyć. Głównie dlatego, że zdjęcia te zawsze są poprawiane w taki sposób, żeby dodatkowo zachęcać do zjedzenia.

udekorowany posiłek

Sposób udekorowania ma dla posiłku ogromne znaczenie.

Natomiast serwowanie cudownie udekorowanych posiłków podczas zwykłego obiadu, jest niezmiernie popularne. I o ile skomponowanie prostej potrawy nie wymaga wyjątkowych zdolności, to stworzenie arcydzieła na talerzu to wyjątkowa umiejętność. Każdy z nas na 100% kojarzy cukiernika włoskiego pochodzenia, który ma swoje cukiernie w USA i właśnie w tym miejscu wypieka najpiękniejsze wypieki na każde święta. Takie dzieła smakują o niebo lepiej niż sztampowe ciasto bez dodatkowych ozdób.

Warto więc przeszukać trochę knajpek, które posiadają galerię zdjęć swych potraw, żeby można było zasięgnąć odrobinę pomysłów. Prędko zobaczymy że niby takie proste produkty jak na przykład ryż możemy zaserwować na dużo estetycznych oraz dobrych sposobów. Duża ilość zdjęć wspiera w wyborze posiłku. Jedyne co należy uczynić to poszukać najlepsze miejsce z sushi, jeśli posiadają zdjęcia konkretnych dań zdecydowanie szybciej będzie nam podjąć decyzję na coś konkretnego.

Takie zabawy przy pichceniu mogą nam również wspomóc nakarmienie dzieci. Wiadomo, iż nasze dzieci to bardzo często niejadki, natomiast kiedy zaserwujemy im kanapkę na jakiej położymy misia z szynki na trawie ze szczypiorku to bez wątpliwości nam nie odmówią zjedzenia kanapki. Warto chociaż spróbować.

pyszne jedzenie

Gotowanie może być sztuką.

Mało tego wspólne pichcenie łączy ludzi. Możemy się umawiać przykładowo na wspólne gotowanie raz w miesiącu i wtedy tworzyć razem jakieś cudowne dania, które przypominały będą wyglądem arcydzieła z galerii. W parze zawsze będzie nam łatwiej, każdy dostarczy od siebie jakiś pomysł i dzięki temu szybciej będzie zrobić coś nietuzinkowego.

Jak już się nauczymy najważniejszych zasad, należałoby przejść do trochę trudniejszych posiłków, lub jeszcze lepiej się prezentujących. Zawsze dzięki temu będziemy potrafili zaskoczyć naszych gości serwując im do zjedzenia coś wyjątkowego. Być może uda nam się pewnego dnia samemu w domu przygotować sushi niczym ze zdjęcia i będziemy się tym mogli wszystkim chwalić, czy też upieczemy gigantyczny tort o kształcie wozu policyjnego. Każdy wie, że, należy eksplorować rozwinąć swe pasje i wiedzieć, iż gotowanie nie powinno być wcale nudne, można je przenieść na wyższy pułap jak również spowodować, iż w naszej kuchni będą powstawały wyjątkowe arcydzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *