Sztuka w naszym życiu

kwi - 27 2018 | By

sztuka w życiuJeżeli chodzi o podejście do zagadnienia sztuki, to tak naprawdę, każdy z nas może mieć inne. Część osób bardzo lubi spędzać wolny czas na przykład w galerii sztuki, gdzie może podziwiać obrazy największych artystów, a inni z kolei podtrzymują, że większość z tych prac to dziecięce bohomazy i szkoda tracić czasu na oglądanie czegoś takiego.

Oczywiście nie wszystkie współczesne obrazy wyglądają jak dzieła sztuki, ponieważ często są to tylko przypadkowe plamy na płótnie w różnych kolorach. Natomiast jest wiele obrazów, które wyglądają cudownie i każdy, będzie w stanie docenić umiejętności malarza. Na wielu z tych prac widać dokładnie każdy detal oraz grę cieni, a także odpowiedni dobór kolorów. Kiedy ogląda się takie arcydzieła to aż samemu chciałoby się stworzyć coś tak pięknego.

Warto wiedzieć, że malowanie jest pewnym rodzajem terapii, którą zaleca wielu psychologów. Często też na spotkaniach indywidualnych, pacjenci otrzymują zalecenia, aby znaleźć dla siebie jakiś rodzaj spędzania czasu, który pozwoli im się wyciszyć. Część z nich wybiera właśnie malowanie. Często też dzięki takiej terapii rodzą się wielkie talenty. Historia zna przynajmniej kilku malarzy, którzy dzięki przeniesieniu swoich emocji na płótno, stali się sławni. A propos psychologii, kliknij tutaj i poczytaj na temat różnych sposobów terapii.

terapeutyczny wymiar twórczościOstatnio bardzo popularne stały się też kolorowanki dla dorosłych. Wielu terapeutów zaleca też taki sposób na wyładowanie emocji. Jest to szczególnie istotne przy osobach, które nie mają zbyt dużych umiejętności plastycznych i wszelkie próby stworzenia obrazu mogłyby przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego kolorowanki są świetną alternatywą dla takich osób, dzięki temu mogą stworzyć obraz bawiąc się kolorami i nie muszą się martwić o to, że nie wyjdą im odpowiednie kształty.

Taki rodzaj terapii jest bardzo dobry, ponieważ potrafi wyciszyć i dać możliwość przeniesienia tego co mamy w głowie na papier – możemy przecież zacząć od rysowania na zwykłych kartkach z bloku rysunkowego, a jak stwierdzimy, że jest to rodzaj naszej pasji, zaopatrzyć się w sztalugę, farby i wszystkie inne potrzebne do malowania produkty.

Może Cię też zainteresować: https://www.superego.com.pl/psychoterapia-indywidualna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *