Trudny czas lockdownu – jak przetrwały go ośrodki kultury?

gru - 06 2021 | By

Powoli zbliża się koniec roku, czyli czas podsumowań – także w kulturze. Warto dlatego przyjrzeć się, jak w czasach pandemii pracowały najlepsze instytucje kulturalne w województwie lubuskim. W jaki sposób przetrwały i jakie modyfikacje przeszły.

Co zaszło, że teatry w dalszym ciągu pracują? Przez wzgląd na co wciąż są w stanie pozwolić sobie na finansowanie i gdzie ukryty jest tajemnica? Tenże czynnik umożliwił właściwie darmową energię, dzięki czemu ponadprogramowe środki pieniężne zdołali poświęcić na wynagrodzenia dla pracowników, oraz załatać mniejsze wpływy wynikające z ograniczonej liczebności widzów. Mowa tutaj o dofinansowaniu fotowoltaiki w rejonie lubuskim, był to mały lecz wart uwagi etap dla polskiej kultury.

Jedynie profesjonalne przedsiębiorstwa zajęły się montażem fotowoltaik w rejonie lubuskim, poprzez co wszelkie panele fotowoltaiczne były zainstalowane w niemal niewidoczny sposób na pokryciach dachowych instytucji. Takowe podejście umożliwia konsekwentne zbieranie darmowej energii zyskanej ze słońca.

Dodatkowo przy eksploatowaniu fotowoltaiki w rejonie lubuskim można bezpłatnie napędzić pompy ciepła, jakie zapewnią gościom obecnym na sali optymalne warunki. Takie podejście jest dobre dla otoczenia, ale także ogranicza dawkę prac jakie powinni wykonać członkowie załogi kotłowni.

Dzięki temu wszelkie instytucje kulturalne miały jak uchować się i bezustannie podawać potrzebną dla większości osób sztukę. To właśnie wciąż wystawiane są spektakle takie jak „Mistrz i Małgorzata”, czy „Dziady cz. II.”, a aktorzy nie mieli powodu by zamartwiać się o pracę.

Patrząc na to jak spore plusy wniosły firmy fotowoltaiczne w rejonie lubuskim można bez skrępowania stwierdzić, że takowe usprawnienia powinny być przeprowadzane także w innych rejonach. Przyniesie to ludziom sporo dobrych emocji – może dać kultura.

Jako ciekawostkę wspomnijmy tu o Dolnym Śląsku. W tym miejscu także w poniektórych ośrodkach kultury zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, szkoda jednak, że nie jest to taka spora ilość jak we wcześniej wymienionym rejonie. Dolny Śląsk bezustannie rozwija się, wobec tego można gdybać, że w nieodległym czasie także w tym miejscu wszelkie ośrodki kultury zostaną zaopatrzone w tak współczesną technologię. Warto być na bieżąco z aktualnościami związanymi z dofinansowaniami do fotowoltaiki na Dolnym Śląsku.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *