Uczenie kultury i sztuki poprzez podróżowanie

wrz - 02 2018 | By

W szkole uczymy się wielu przedmiotów. Jedne wydają się w ogóle niepotrzebne, lub niedostosowane do dzisiejszych potrzeb, zaś wielu innych zwyczajnie jesteśmy zobligowani się nauczyć, bo tak trzeba. Każdy z nas pewnie pamięta z własnego doświadczenia, iż wszelkie zagadnienia związane ze sztuką i kulturą raczej dzieci mało ciekawią. Jak to odmienić?

Przede wszystkim mnóstwo wskórać będzie w stanie porządny pedagog. To wszakże wizja utopijna, jako że takich na terytorium Polski istotnie jest za mało. Warto tym samym poszukiwać odmiennych form nauki tradycji i sztuki wśród naszych podopiecznych. Prymarne, co przychodzi mi na myśl, to podróże.

Nie każdego stać – powiecie. Naturalnie. Mimo to chcę zwrócić Waszą uwagę, iż przecież egzystujemy w dwudziestym pierwszym stuleciu, dlatego bynajmniej nie trzeba być krezusem, by móc sobie pozwolić na egzotyczny wyjazd, albo nawet jakąś dalszą ekspedycję. Korzystajmy z szans, które daje nam rozwój technologii. Pobyt można prosto znaleźć i zaklepać we własnym zakresie korzystając z takich stron internetowych jak na przykład Airbnb. Podobnie kwestia wygląda z biletami na samolot. Wystarczy odrobinę czasu jak również dobrych chęci i można wyszukać naprawdę doskonałe rabaty.

Natomiast jeśli już nie posiadamy do tego głowy, pożądane byłoby zorientować się w propozycjach tak zwanych klubów podróżników. Istnieje ich na terytorium Polski kilka i bez wątpliwości jakiś się odnajdzie w każdym dużym miasteczku. Lokalizacja tutaj jednak nie ma znaczenia. Zespoły podróżników zabierają uczestników na wypady w nadzwyczaj interesujące rejony takie jak Indie lub Islandia. Jest opcja, by się także z taką ekipą wybrać w podróż transsyberyjską – z pewnością będzie przyjemniej niż na własną rękę lub jedynie z małżonkiem. Natomiast może to być w końcu wyprawa życia! Oczywiście w standardzie znajdują się niejednokrotnie takowe rejony świata jak USA lub Kanada. I teraz najważniejsze – takowa wycieczka z grupą podróżników jest w znacznym stopniu tańsza niż ze zwykłym biurem podróży. Niekiedy można zaoszczędzić chociażby połowę sumy.

Pomnijmy, iż w dwudziestym pierwszym stuleciu coraz mniej nas ogranicza. Destynacje takie jak chociażby Kuba czy też Wietnam przestały już być ekskluzywne i będące poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Wszystko to sprawa organizacji lub znalezienia stosownych kompanów do podróży. Natomiast zyski płynące z tego typu wycieczki będą rozmaite.

I w tym miejscu powracamy do clou tekstu – wyjazd w dalekie regiony świata będzie w stanie – jak nic innego – zauroczyć naszych podopiecznych sztuką i kulturą. Przecież są to tematy, jakie dużo przyjemniej poznaje się naocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *