Zamień kocyk i herbatę na duży ekran

sty - 13 2022 | By

Dla wielu z nas pora zimowa do niezwykły dokuczliwy okres. Na dworze pochmurno i zimno, posiadamy zdecydowanie mniej energii, a nierzadko ponury humor i niższą motywację. Jak sobie radzić z zimową chandrą? Ruch, zacisze domowe i ciepła herbat? A może wyjść do teatru lub do kina?

Spotkanie ze sztuką od dawien dawna wywołuje w ludziach emocje. Wyście do kina może okazać się kapitalnym planem w walce z obniżonym nastrojem. Zwłaszcza w czasie tuż po sylwestrze i świętach Bożego Narodzenia, i gdy do wiosny nadal wciąż daleko – niejeden z nas zmaga się z ciężkim czasem. Jak sobie z nim poradzić? Po pierwsze warto gdzieś się wybrać. Doskonałą okolicznością może być przyjemny spektakl, czy też film komediowy w kinie. Pozwoli nam to zmienić otoczenie, oderwać się od codziennej rutyny, obejrzeć coś ciekawego, skupić się na czymkolwiek innym. Jeżeli nawet nie zawsze masz z kim wyjść, warto wyrwać się choćby samemu!

Problemy z nastrojem potrafią się przekładać na relację w związku, terapia dla par (terminy znajdziesz na https://www.superego.com.pl/terapia-par/) może być ratunkiem i pozwolić poczuć się lepiej.

A co wtedy,gdy to nie działa? W przewlekłych przypadkach, gdy jednak nie możemy poradzić samodzielnie z napięciem i odczuciami, wskazane jest przemyśleć poradę u psychologa. W większych miastach takich jak na przykład Wrocław, psycholog jest dostępny od zaraz. W miejscach, w których porady nie są dostępne tak łatwo – można korzystać z porad przez internet. Co prawda sesja przed ekranem to nie to samo co osobiście odwiedzać gabinet psychoterapii np. w mieście Wrocław, ale z pewnością może być to rzecz która, nas poratuje, kiedy kwestia jest newralgiczna.

Regularna terapia pomoże nie tylko rozwikłać problemy doraźnie, ale także w wyższym stopniu przyjrzeć się sobie i pokrzepić te kompetencje, które są naszą słabszą stroną. O ile jakkolwiek czujemy, że samo wsparcie terapeuty i rozmowa to nie jest coś co porozwiązuje nasze tematy, a symptomy się nasilają, powinno się pomyśleć o wizycie u lekarza. W tej kwestii pomóc nam mogą psychiatrzy Wrocław. Całe szczęście, że ta tematyka nie jest już tak wstydliwa jak dawniej. Zwłaszcza w tych większych ośrodkach jak np. Warszawa, Trójmiasto, czy Wrocław. Lekarz psychiatra robiąc wywiad, prześledzi naszą formę i jeżeli sytuacja narzuci taką konieczność, przepisze nam właściwe medykamenty. Warto zadbać o swój stan, by umieć z powrotem żyć w pełni!

W chwilach dla nas trudnych potrafimy sięgać po używki, które potrafią utrudnić nam życie, aby zerwać z nałogiem możemy skorzystać ze wsparcia dostępnego na terapii uzależnień (doczytaj o dostępnych formatach terapii uzależnień na https://www.superego.com.pl/terapia-uzaleznien/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *