Rękodzieło ze styropianu

gru - 16 2023 | By

Styropian jest materiałem, z którego można robić intrygujące dekoracje, o czym nie wszyscy wiedzą. Składające się ze styropianu konstrukcje chętnie wykonują osoby, interesujące się projektami w ramach kierunku DIY, bo są wytrzymałe i w dodatku bardzo nietuzinkowo się prezentują. W wielu wypadkach stanowią też bazę w większych instalacjach, wykonanych z innych tworzyw, na przykład masy plastycznej, bez potrzeby umieszczenia ich na stelażach z drutu.

Kiedy wobec tego artysta dojdzie do wniosku, że cięcie styropianu jest idealnym zamysłem na robienie pewnych dekoracji, to powinien podjąć próbę. Warto wtedy sięgnąć po styrodur ekstrudowany, który różni się od standardowego rodzaju tym, że nie jest wykonany z kulek, a ma piankową masę, która się nie kruszy. Z uwagi na to, że jest to tworzywo sztywne, to używając nóż do styropianu można go nad wyraz prosto pociąć, a później łatwo w nim rzeźbić, używając standardowy, ostrzejszy nożyk budowlany.

Z tego typu styropianu można robić różnorakie dekoracje, zależnie od tego, jakie ma się projekty. W czym mogą być potrzebne też różne akcesoria budowlane, np. miarka lub druty. Mogą być to na przykład: obramowanie do lustra kształtem imitujące słońce, różne ozdoby na Boże Narodzenie, ozdoby na urodziny, nowoczesne aranżacje biurowe, czy również dekoracje na wesele, na przykład niebanalne akcesoria do fotek. Tymczasem decydując się na to, by zrobić ozdoby w klasycznym styropianie, dobrze zastosować nóż elektryczny do styropianu. Umożliwi on dokładne cięcia pomimo ziarnistej struktury. Styropian ma kilka walorów: jest niekosztowny, ogólnie dostępny a także jest bardzo łatwy w pracy. Oznacza to, że nie tak sporym wydatkiem można wykonać stricte takie ozdoby, jakie ktoś zamierza.

Także osoby, jakie w pracach manualnych są nowe, nie będą miały kłopotu, żeby styropian porozcinać, łączyć, lub farbować. Do trudniejszych instalacji przyda się siatka elewacyjna, na jakiej łączone elementy łatwo się montuje. Podczas realizacji projektu ważne jest również właściwe oświetlenie, by prawidłowo uformować każdy szczegół. Więc lampa led budowlana może być przydatna. Zrobienie ciekawych elementów dekoracyjnych ze styropianu jest teraz cieszącym się popularnością trendem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *