Fenomen filmów akcji – dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

gru - 12 2021 | By

Któż spośród nas nie lubi oglądać filmów akcji? Szczycą się one dużą renomą wśród miłośników filmów, trzymają w napięciu, umożliwiają obejrzeć sceny, jakich nie spotykamy codziennie w realnym świecie. Sporą gratką są także kadry wyścigów samochodów. Obojętnie czy, czy jest to pościg policji za bandytą, czy nieoficjalne wyścigi nocą na drogach miast – na ogół takie kadry zdobywają sporo widzów.

Wielką rolę grają tutaj wykwalifikowani kaskaderzy, jacy biorą udział w najbardziej newralgicznych momentach filmu. Nie bez znaczenia jest tu również rola scenografa. To wielka sztuka odnaleźć optymalne auto, ale również zadbać o to, by stało się sprawne i odpowiednio wyposażone. Auto ma nie tylko lśnić i bajecznie wyglądać na szklanym monitorze, ale również być pewne dla kierowcy, obojętnie, czy będzie to kaskader czy artysta. Istotny jest dobry stan podzespołów, układu hamulcowego, newralgiczna jest również tylna belka – dlaczego to istotny element i jak wygląda naprawa tylnej belki. Jest to element konstrukcyjny pojazdu. Przymocowane są do niej tylne koła, natomiast sama belka jest zamocowana do dolnej części samochodu.

Jak zepsuje nam się ten element konstrukcyjny do wyboru są dwie alternatywy – czeka nas naprawa tylnej belki samodzielnie lub odwiedzenie serwisu aut francuskich. Serwis aut francuskich jest wyspecjalizowany w tego typu samochodach i wykona wszelkie naprawy szybko i sprawnie. Niektóre części nie zawsze są do kupienia od ręki, toteż scenograf powinien zadbać o nie stosownie z wyprzedzeniem, tak by w dniu zdjęć, auta były na 100% sprawne i gotowe do jazdy. Właściwy ekspert precyzyjnie wie gdzie kupić przydatne części, obojętnie, czy będzie to tylna belka do peugeot 106, czy inny element nośny samochodu. Kwestia wygląda analogicznie w przypadku peugeot 206, gdy potrzebna jest tylna belka.

Oprócz bezpiecznego auta niezbędne są również właściwe kwalifikacje osób za kierownicą. Swą rolę pełnią tu też operatorzy kamery, dźwiękowcy, a także wizażyści, czy postaci odpowiadające za garderobę. Znaczące jest także podejście wszystkich na planie – bo w odpowiedniej aurze produkcje filmowe robi się o wiele lepiej! Abstrahując od tego, czy produkcja będzie później emitowana w kinach, czy na tv – ważne by przygody z udziałem kaskaderów na długo zapadły w umysłach widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *