Kultura oraz sztuka w sieci – jakie strony należy znać?

sty - 30 2021 | By

Żyjemy w czasach szerokiej dostępności do sieci. Oczywiście wielu z nas nie wykorzystuje pełnego potencjału tego narzędzia i większość czasu marnotrawi na przeglądanie filmików z kotami. Budujące jest jednakowoż, że tworzonych jest coraz więcej serwisów, jakie dają nam możliwość obcowania z kulturą oraz sztuką bez opuszczania czterech ścian. To bez wątpienia wspaniałe zjawisko.

Bez wątpienia ludzie są już prawdopodobnie przyzwyczajeni do faktu, że filmy oraz albumy muzyczne są osiągalne w sieci legalnie w atrakcyjnej cenie. Naprawdę – te kilkadziesiąt zł miesięcznie za HBO GO czy Spotifya jest wręcz symboliczną kwotą za całe spektrum możliwości, jakie gwarantuje nam ów soft. Tym bardziej jeżeli zestawimy to z kosztem biletu w kinie bądź płyty winylowej. Od zawsze marzy mi się coś jeszcze – kino online. Żeby była możliwość obejrzenia nowości, legalnie, w high definition. A może do tego ze znajomymi za pomocą technologii VR? Nie jest to na pewno łatwe do zaprogramowania, musiałby się w to zaangażować naprawdę doświadczony software house. Oprogramowanie to jedno, ale do rozegrania zostałoby wiele innych kwestii, jak np. tantiemy. Byłoby to skomplikowane przedsięwzięcie.

Nawiasem mówiąc, warto poznać możliwości, jakie wiążą się ze współpracą z software house’em. Przedsiębiorstwa tego typu wyspecjalizowały się w przygotowywaniu szytych na miarę rozwiązań związanych z internetem. Niektóre wyspecjalizowały się w tzw. aplikacjach webowych, inne idą w stronę świata mobile. Z ich usług korzystają przedsiębiorstwa na całym globie, niekoniecznie tak ogromne jak Spotify bądź Prime. Dedykowanego oprogramowania dla firm może potrzebować już choćby i kilkunastoosobowa działalność gospodarcza. Ostatecznie w XXI stuleciu gros prac wykonywana jest online. Z tego też względu dobry producent oprogramowania, może się przydać w najmniej spodziewanej chwili.

Nadmienię, że tego typu przedsiębiorstwa są też w stanie zaprogramować tzw. MVP. Jeżeli mamy nowatorski pomysł i pragniemy sprawdzić, czy ma szansę powodzenia – jest to doskonała opcja. Zakładam, że mogliście o niej nie wiedzieć.

Wracając do sztuki w świecie online – wspaniałe jest to, że wejściówki do kina możemy sobie rezerwować bez opuszczenia mieszkania, uczestniczyć w eventach leżąc w łóżku, bądź chodzić po wirtualnych muzeach. Technologie webowe zaskakują mnie coraz bardziej i korzystam z tych możliwości coraz częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *