Rysunki i ozdoby na ścianach oddziałów dziecięcych w klinikach

lut - 04 2022 | By

Ośrodki zdrowia na terenie Polski są znacznie bardziej miłe dla dzieci. Parenaście lat do tyłu oddziały dziecięce prezentowały się podobnie jak inne w konkretnym obiekcie. Obecnie zwraca się wzgląd też na samopoczucie dziecka i to, aby maluszki na terenie szpitala czuły się wygodnie i nie musiały przejmować.

Rysunki i ozdoby na ścianach oddziałów pediatrycznych w salach, w jakich znajdują się dzieci to najlepszy tego przykład. Mają one przyjemne kolory i nawiązują do wzorów znanych dzieciom ze świata przyrody lub bajek. Na oddziale zwykle znajdują się pokoje do spędzania wolnego czasu, w jakich także można zobaczyć interesujące ozdoby. To jest znaczące między innymi z punktu widzenia maluchów walczących z przewlekłymi chorobami. Kieruje się na to wzgląd na równi jak na wyposażenie oddziału pediatrycznego. W tym wypadku na równi ważne jest to, żeby zmagające się z chorobą dzieci czuły się komfortowo.

Dlatego przykładowo w podstawowym wyposażeniu znajduje się ciśnieniomierz nadgarstkowy omron (polecany model znajdziesz tutaj: https://novamed.pl/omron-rs4-cisnienieomierz-nadgarstkowy), gwarantujący szybkie i precyzyjne badanie ciśnienia każdego dnia. Dostępne ciśnieniomierze nadgarstkowe są komfortowe i nie wzbudzą w maluchach strachu. Jeśli mały pacjent jest w szpitalu pierwszy raz, to tym bardziej ważne jest to, aby w takich obszarach, w jakich to możliwe, zminimalizować jego poczucie dyskomfortu. Tradycyjne ciśnieniomierze naramienne zapewniają również rzetelne pomiary. Zwykle stosuje się je w wypadku dzieci starszych. Oddziały dziecięce z ukierunkowaniem na przypadki kardiologiczne to miejsca, gdzie znajdują się dwa wskazane wyżej rodzaje przyrządów do pomiaru ciśnienia.

Nowoczesny detektor tętna płodu (polecany produkt: https://novamed.pl/detektory-tetna-plodu/) pozwala na osłuchiwanie pracy serca dziecka już od 10 tygodnia ciąży. Tego typu pomiary KTG można wykonywać w domu. Aczkolwiek sprzęt ten znajduje się również na podstawowym wyposażeniu oddziałów ginekologicznych i pediatrycznych, tak samo jak gogle ochronne jako zabezpieczenie dla personelu medycznego. Na oddziałach ginekologicznych i pediatrycznych powinna też znaleźć się lampa na podczerwień dla niemowląt, które wymagają naświetlania w wyniku żółtaczki poporodowej. Odpowiednie wyposażenie a także miłe dla wzroku malunki w salach oddziałów pediatrycznych wpływają dobrze na samopoczucie najmłodszych chorych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *