Oddziaływanie platform działających na zasadzie techniki streamingowej na podejście do kultury

lut - 14 2022 | By

Nie da się zakwestionować tego, że wpływ serwisów działających na zasadzie techniki streamingowej na kulturę jest czymś dostrzegalnym w ostatnich latach. Możliwość transmitowania koncertów lub innych eventów w czasie rzeczywistym, a więc transmitowanie dźwięków na odległość jest czymś bardzo atrakcyjnym dla użytkowników, zwykle pozwala też oszczędzić czas i pieniądze. A to, że dana osoba fizycznie, z różnych przesłanek nie może w czymś wziąć udziału nie jest żadną przeszkodą.

Technologie wirtualnego streamingu wcześniej były powiązane z muzyką rozrywkową. W następnej kolejności transmisje dotyczyły portali społecznościowych. Przykładowo, w serwisie Youtube transmituje się nagrania z festiwali. Relacje live są teraz tym, do czego internauci są przyzwyczajeni. W związku z pandemią eventy kulturalne stały się wręcz czymś obowiązkowym, właśnie w formie online. I zostało to bardzo dobrze odebrane.

Naturalnie, nic nie jest w stanie zastąpić doświadczenia udziału w evencie kulturalnym na żywo. Jednak są sytuacje, w jakich streaming sprawdzi się doskonale. Każdego dnia można też korzystać z portali streamingowych, żeby oglądać najlepsze filmy a także seriale. Katalog jest tak obszerny, że użytkownicy nie mają problemów z wyborem czegoś we własnym guście. Przykładową z popularniejszych opcji jest rozpoznawalny na całym świecie Netflix. Tym bardziej, gdy dana osoba chciałaby pozostawać na bieżąco z tym, co jest obecnie na topie.

Internauci cenią przede wszystkim to, że mają wybór. Jeśli zamierzają coś oglądać, to mają do dyspozycji wyłącznie to, na co mają chęć. Nie muszą się ograniczać. Przykładowo, kiedy jakaś produkcja nie wywoła w nich entuzjazmu, to mogą decydować się od razu na zobaczenie innych. Serwisy streamingowe powodują, że wgląd do kultury w żaden sposób nie jest ograniczony. Każdy może sam wybrać, co ma w konkretnym czasie chęć oglądać i nie jest w żaden sposób ograniczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *