Postanowienie noworoczne – więcej czytać

sty - 02 2018 | By

Za każdym razem, kiedy zbliża się nowy rok, ludzie zaczynają sobie obiecywać różne rzeczy, a to że schudną, a to że zmienią pracę, rzucą palenie i wiele innych. Zazwyczaj niestety kończy się na wymyślaniu postanowień, a nie na ich realizacji.

Warto bowiem pamiętać, że te postanowienia powinny być dla nas realne i mierzalne – tylko dzięki temu będziemy w stanie je zrealizować. Może warto więc zastanowić się nad czymś co nas rozwinie, ale również coś co będzie nam sprawiało przyjemność.

Może powinniśmy więc spróbować postanowić sobie, że będziemy więcej czytać. Jest to rzecz, która nas kształci, ale też relaksuje. Warto też zmniejszyć ilość czasu, który przeznaczamy na bezmyślne patrzenie w telewizor i przeznaczenie go właśnie na czytanie. Może to być nawet 30 minut dziennie. Możemy też postanowić sobie, że przeczytamy np. 20 stron każdego dnia – to wszystko już zależy od nas. Oczywiście dotyczy to każdego postanowienia – łatwiej jest osiągnąć cel jak będziemy do tego podchodzić małymi kroczkami niż jak narzucimy na siebie za dużo i się zniechęcimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *